Кирил Лазаров е нов селектор на Македонија

Кирил Лазаров е нов селектор-тренер на машката сениорска репрезентација. Кирил Лазаров ја доби довебата на РФМ да ја води репрезентацијата во следниот период. Одлуката денеска беше официјално објавена.

„Би сакал да го изразам моето задоволство, чест и привилегија што можам да објавам дека е постигнат договор со Кирил Лазаров да биде нов тренер-селектор на машката репрезентација. Договорот е на една година, додека Лазаров да го добие сертификатот, а потоа ќе продолжи во четиригодишен договор“, изјави претседателот на РФМ, Живко Мукаетов. 

Следат дополнителни информации...

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk