Нов клуб за Андреа Лекиќ!

Андреа Лекиќ одново менува клуб. Од следната сезона, по втор пат ќе биде играч на Крим. Андреа Лекиќ иако повредена и вон тренажаен процес (Ахилва тетива) успеа да го направи својот трансфер број девет!
По Београд, Раднички, Књаз Милош, Крим, Ѓер, Вардар, ЧСМ, Будуќност, одново дојде редот на Крим. По 10 години се враќа во Љубљана каде што играше од 2007 до 2011. 

Лекиќ нема сама да си оди од Будуќност, заедно со неа во пакет во Љубљана се сели и бразилскиот голман Барбара Аренхарт. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk