ВИДЕО: Ол стар тим на СП Египет 2021

На последниот ден од мундијалот, во пресрет на големото финале, беше избрана и идеалната седморка. Изборот што секогаш со себе носи контроверзи, овој пат изгледа сосема реален.Во најдобрата постава на првенството, место најдоа следниве играчи:

ГОЛМАН: Андреас Палицка (Шведска)
ЛЕВО КРИЛО: Хампус Ване (Шведска)
ЛЕВ БЕК: Микел Хансен (Данска)
СРЕДЕН БЕК: Јим Готфридсон (Шведска)
ДЕСЕН БЕК: Матијас Гидсел (Данска)
ДЕСНО КРИЛО: Феран Соле (Шпанија)
ПИВОТ: Лудовик Фабрегас (Франција)
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk