Германците од СП се вратија со Ковид

Германија по втор пат во последните 10 години на големо натпреварување е принудена да оди со резервен состав. Но, по неверојатната 2016 кога станаа европски прваци со третта екипа, овој пат дома се вратија со празни раце. И не само што дома се вратија без резултат, еден од нив, Јоханес Гоља, пикерот на Флензбург се врати од Каиро со позитивен Ковид тест. Сега е тој во изолација и нема да игра на првиот меч на Флензбург од ЛШ со Мешков Брест, во четврток. 

Но, прашање е дали е Јоханес Гоља единствениот што е позитивен. Вообичаено, тие што биле во негова најголема близина, како цимер, играч со кој влегува во дуел... 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk