Црногорец го засилува Вардар?

Вниманието во макеоднскиот ракомет одново се враќа на клупската сцена, следи бурен месец за македонските клубови, а тоа подразбира не само играње на натпревари, туку и прегрупирање на тимовите. Вардар ќе се прегрупира, веќе одамна се зборува за извесни играчки промени во клубот, а првата би можела да се случи уште викендов. 
 Неофицијално, засилување за Вардар би требало да стане Васко Шеваљевиќ, лев бек на Трембле. Шеваљевиќ во Скопје би требало да стигне викендов, наводно е договорена соработка од 1.5 година. Информацијата засега не е официјално потврдена. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk