Бесните Словенци обвинуваат, Данска без Микел Хансен...

Словенија е поразена од Египет на натпревар што од наш агол го загуби поради неколку лоши одлуки на клупата. Но, можеше да биде и понаку доколку, како што велат сите биле здрави. 
Во составот на Словенија не беа Блатогиншек, Гајиќ и Скубе... Но, не само тие туку вкупно 12 ракометари биле отруени со храна. 
„Тоа не беше вирозица“, стои во објавата на словенечката репрезентација. „ Тоа беше труење со храна. Играчите урлаа од болка, повраќаа и трчаа кон тоалетите како живот да им зависи од тоа“. Не само Словенија погодена од „вироза“, тоа им се случува уште најмалку на две репрезентации. Хрватска и Данска. 
Од тие причини на нивниот денешен меч нема да го видиме Микел Хансен. Барем така е најавено. За да добие приказнава поголема тежина, повеќе ноти за сила на заговор, а помалку елементи на случајност, ќе потенцираме само дека следниот противник на Египет е  - Данска. 


Данските судии Хансен и Мадсен се вратени назад од Светското првенство. Причината е Ковид 19, попознатиот од овој нов дански пар, Хансен покажал позитивен наод на Ковид тестот и тоа е крај за нив на Светското првенство. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk