Потиќ од Металург во Т. Пролет

Српскиот бек направи инстант трансфер од Металург во Пролет.Српскиот десен бек Никола Потиќ, вчера се раздели со Металург, а денеска веќе си најде нов клуб во Македонија. 
Два метра високиот леворак шутер ќе ги брани боите на скопскиот клуб Тинекс Пролет. Оваа скопска екипа во Жарко Пејовиќ на средината на теренот и со Диви Ангелов на голот плус Потиќ на десен бек веќе на хартија излгеда тим што може да помрси повеќе сметки, а за себе како цел го поставува четвртото место. 
И нивните математики не изгледаат како нешто нерешливо. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk