Нема кам бек на Циндриќ на СП

Хрватскиот ракометен сојуз доби лоши вести од Барселона.Докторскиот тим на Барса го извести Хрватскиот ракометен сојуз дека Лука Циндриќ нема да може да се врати назад во Каиро и да и помогне на Хрватска во битката за медал.

Лука Циндриќ има повреда на адуктор и ќе треба 15 дена за да се рехабилитира доволно за да може да се врати нормално во тренажен и натпреварувачки дел. 
Повреда што не е сериозна, но е доволно сериозна за да го оддалечи од мундијалот во Египет.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk