Начевски и Николов повторно на терен

Најдобрата македонска судиска двојка денеска повторно ќе биде на терен. Ѓорѓи Начевски и Славе Николов денеска одново ќе бидат на терен. Откако одлично ја завршија работата на натпреварот што го судеа меѓу Египет и Белорусија, денеска судат во првата полофина на „костурот“ на СП. 

Натпреварот Јапонија и Данска е следниот предзивик за македонските арбитри кои веќе ги гледаме во завршницата на мундијалот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk