Тројца неизвесни за дуелот со Русија

Иако се големи шансите сите тројца да ги видиме на терен, сепак, здравствениот билтен по четири одиграни натпревари на СП почнува да се полни. Тројца ракометари од македонската репрезентација, а тоа Филип Кузмановси, Марио Танкоски и Мартин Велковски. Тие се пожалија на повреди по натпреварот со Словенија и засега се на поштеда со статус „неизвесни“ за настап на следниот дуел. 

Не се работи за сериозни повреди, но нивната состојба се следи и дополнително ќе биде одлучено, дали ќе настапат. Поголема е веројатноста да бидат во игра, но не ја исклучуваме и можноста за замена. Македонија игра утре против репрезентацијата на Русија, почетокот на натпреварот е закажан за 15:30 часот.   

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk