ВИДЕО: Томовски во Топ 10 на ИХФИХФ ги селектираше најдобрите 10 одбрани на светското првенство во Египет. Македонскиот голман Мартин Томовски си најде место во Топ 10.  Погледнете го изборот. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk