Tри тима ќе ја „крадат“ Неагу од ЧСМ Букурешт

Неофицијалните информации велат дека три екипи подготвуваат понуда за најдобрата романска ракометаркаНајдобрата романска ракометарка, Кристина Неагу, летово одново ќе биде во центарот на вниманието. Деновиве циркулира официјално непотврдена информација дека три екипи летово ќе испрата понуда за Неагу. Тоа не се кој било, туку Ѓер, Ростов на Дон и Будуќност. Тука би го додале и ЧСМ Букурешт, па можеме да подвлечеме дека Романката значително ќе ја зголеми својата цена која во моментов е околу 20.000 евра месечно нето плата. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk