ВИДЕО: Лишчевиќ ги предизвика, Хрватките одговорија

Една од најдобрите српски ракометарки, Кристина Лишчевиќ, ракометарка на која подемот на кариерата и почна од Авткоманда, од Металург, неодамна сними песна и спот. I am gonna win е п I'm gonna win е песната на Кристина Лишчевиќ, а таа заедно со соиграчите од репрезентацијата, ги предизвика Хрватките да одработат кореографија за песната. 
Тие го прифатија и го одработеа предизвикот, тоа, како излгеда можете да видите на видеото.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk