ВИДЕО: Охриѓани одиграа за најавна шпица

Ракометни видеа со топ голови вообичаено биле резервирани за европските натпревари и понекое странско првенство.
Не го криеме задоволството што овој пат имаме можност да објавиме видео со акција на македонска екипа од Супер лигата. Супер лигата поделена во две групи не само што не го намали квалитетот како што постоеше (отворено) стравување, туку напротив, понудата што сезонава ја има Супер лигата и без сехалигашите е одлична. Сега веќе не се зборува за пад на квалитет, туку во сосема спротивен правец - зачувување на форматот. 

Охриѓани во Радовиш одиграа акција што со задоволство ја одвојуваме како гол на колото.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk