Вардар во карантин, четири позитивни играчи

Место на дуел со ПСЖ и Порто, Вардар ќе оди во изолацијаПо враќањето во Македонија од натпреварот во ЛШ со Келце, Вардар се тестираше на Ковид 19 и резултатите покажаа четири позитивни играчи. Подоцна оваа бројка неофицијално е зголемена на пет. 

Веднаш беше известен и Келце кој го одложи својот следен натпревар и ќе очекува разврска од тестирањето, a а за тоа време ќе бидат во самоизолација. 

Вардар на 1 декември требаше да игра на гости со ПСЖ, а потоа на 4 декември во Порто. Се чини дека нема да има ништо од овие два дуела. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk