Келце без Карачиќ против Вардар!

Две битни измени има во составот на Келце за денешниот натпревар. Вардар ќе игра со истиот тим од минатиот дуелДве битни измени има во составот на Келце за вечерашниот натпревар со Вардар, додека Алушовски на располагање ги има сите ракометари. 

Значително пораснаа шансите на Вардар за подобар резултат на вечерашниот меч со Келце откако предмалку беа официјализирани составите. 

Игор Карачиќ го пропушта дуелот, а во составот на полскиот шампион го нема ниту исландското крило Сигвалди Гудјонсон. 
Олејничак ќе го менува Карачиќ, а Морито ќе биде единственто десно крило на Келце на овој меч. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk