Флензбург нема да патува во Брест

ЕХФ го одложи натпреварот меѓу Мешков Брест и Флензбург
Мешков Брест имаше позитивен играч на тестот вчера. Веднаш беше известен ЕХФ, а екипата денеска се тестираше и сите се негативни, но ЕХФ го одложи гостувањето на Флензбург во Белорусија на неодредено време. 

Тоа е засега единствениот меч што е одложен од претстојното коло од Лигата на шампионите. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk