Пејовиќ го засили Пролет

Двата врзани порази во домашното првенство, екипата на Пролет се засилува со странец.Централниот бек Жарко Пејовиќ е ново засилување за екипата на Пролет. Црногорски интернационалец со големо искуство акумулирано со играњето во Вардар, Татран, Данкерк, Горење, Хапоел... 

Пејовиќ има 34 години и уште има ракомет во него. Пролет добива големо засилување во пресрет на натпреварите од Плеј оф лигата каде што веруваме ќе се пласира, а потоа ќе се бори за место што носи во Европа. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk