Металург - Фајверс е одложено!

Металург ќе биде слободен во вторник. натпреварот со АОН Фајверс од Австирја е одложенНатпреварот меѓу Металург и АОН Фајверс од Виена, закажан за вторник, нема да се одигра. ЕХФ ја одложи оваа средба. 
Фајверс имал позитивен играч. Веднаш штом покажал симптоми бил тестиран, тестот бил позитивен и австриските здравствени авторитети го испратиле целиот тим на Фајверс во карантин. 

Средбата ќе се одигра во некој друг термин. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk