ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Супер лига продолжува со редовно коло

Македонската Супер лига, денеска продолжува со натпревариДенеска продолжуваат натпревари во машката Супер лига.Четири средби се на програмата денеска. Охрид во првото коло од вториот круг игра против Голден Арт КЛ7, а Радовиш рехабилитација за поразот во Струмица во првото коло ќе бара против истиот противник, но сега на домашен терен. 

Слична е ситуацијата и во Кавадарци каде гостува Младост Богданци, додека Бутел Скопје во улога на голем фаворит го пречекува Работнички. 

По двете победи на заостанатите натпревари, Тинекс Пролет утре ќе се сретне со Јуниор Кисела Вода, на домашен терен. 
 
LIVESTRAM - СУПЕР ЛИГА МАЖИ
ГРУПА А
22.11.2020 - Недела
(17:30 часот) - ГРК ОХРИД - ГОЛДЕН АРТ КЛ 7
(18:20 часот) - РК РАДОВИШ - РК АСТРАИОН
23.11.2020 - Понеделник
(18:30 часот) - РК ПРОЛЕТ 62 - РК ЈУНИОР К.В.
ГРУПА Б
22.11.2020 - Недела
(12:00 часот) - ГРК ТИКВЕШ 2014 - РК МЛАДОСТ БОГДАНЦИ
(16:00 часот) - РК БУТЕЛ СКОПЈЕ - РК РАБОТНИЧКИ 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk