ФОТО: ЛШ добива ракометна „буба мара“

ЕХФ ги промовираше топките со кои ќе се играат Лигата на шампионите и Европската Лига следната сезона.Европската ракометна федерација ги промовираше топките со кои ќе се игра следната сезона. Данскиот Селект“ е долгорочен снабдувач на топки на ЕХФ. Минатата сезона потпишаа продолжување на договорот, годинава добија нов дизајн. 

Промовирани се топките за Лигата на шампионите и топките за Европската лига. Не можеме, да не забележиме дека топката со која ќе се игра Лигата на шампионите, многу потсетува на легендарната фудбалска „буба мара“. 


Лево е топката со која ќе се игра Лигата на шампионите, десно топката за Европската лига

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk