Вардар повторно не е во Топ 10 на ЕХФ

ЕХФ периодично објавува „power ranking“, односно моментален ранкинг на клубовите безирано на нивните резултати и межу другото и убедувањата и познавањата на ракометот на тие то ја кројат листата.Денеска ЕХФ објави нов ранкинг на кој меѓу најдобрите 10 клуба, одново го нема Вардар 1961. Интересно, на овој список го нема ниту Пари Сен Жермен. Го нема ниту ПИК Сегед.
Имаме чувство, дека мошне брзо ЕХФ ќе составува нов ранкинг. 

Списокот што го составија ЕХФ стручњаците изгледа вака.

10. Мотор
9. Нант
8. Мешков Брест
7. Порто
6. Алборг
5. Флензбург
4. Кил
3. Келце
2. Веспрем
1. Барса 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk