РНЛ: Гвардиола во куќата на славните

Германскиот клуб го изненади шпанскиот ракометар на неговиот кам бек во САП Арена.Шпанскиот ракометар Гедеон Гвардиола стана четвртиот ракометар чиј дрес е повлечен од употреба во екипата на Рајн Некар Ловен. 
Тој беше играч на РНЛ од 2012-2020 година, а летово замина во Лемго. На неговиот прв меч во САП Арена, РНЛ го дочека со специјалното признание, место во куќата на славните на овој клуб. 

Претходно вакви признанија од РНЛ добија Николај Јакобсен, Уве Гензајмер и Бјарте Мирхол. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk