ВИДЕО: Се степаа ракометарките на Херсон и Реал

Посебен „момент“ го одбележа натпреварот Дњепрајанка Херсон и Реал Николаев од женскиот шампионат на УкраинаТепачка меѓу играчите на ракометен натпревар и тоа во женска конкуренција не е нешто што често може да се види. 
На средбата меѓу украинските екипи Херсон и Реал, по два груби дефанзивни старта, попуштија нервите на играчите и изби тепчка на теренот. Како тоа изгледаше, можете да погледнете на видеото: 

Интересен момент е и однесувањето на еден од судиите. Место да гледа кој се учествува во инцидентот, за потоа да може да подели казни, таа си ја фати главата и се сврте на спротивната страна. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk