ВИДЕО: Ниту може, ниту треба поинаку, Лазаров е МВП

ЕХФ го прогласи македонскиот ас Кирил Лазаров за најкорисен играч во Квалификациите за ЕП 2022, во првите две кола. Со 11 гола на мечот со Финска и шест на дуелот со Швајцарија, Кирил Лазаров уште еднаш го освои ЕХФ. Денеска, во изборот на МВП за првите две кола, победи капитенот на македонската репрезентација.

Ниту можше, ниту треба да биде поинаку. Погледнете ги селектираните моменти од настапот на Кирил Лазаров во првите две кола. 

 

Photo & Video credit: ehf-euro.com

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk