Џомба повикан во репрезентацијата

Крилото на Вардар, долгогоишниот репрезентативец Гоце Георгиевски дополнително е повикан во репрезентацијата Вардаровото крило Гоце Георгиевски е дополнително повикан во машката сениорска репрезентација. Мартин Поповски отпаѓа од комбинација за дуелите со Финска и Швајцарија. 
Не без проблеми се составува македонската репрезентација за стартот на квалификациите за ЕП 2022. По промените во тренерскиот дел, има и играчки промени. Георгиевски е првото потврдно, не можеби тука нема да застанат проблемите за селекторот. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk