Трефилов заврши во болница

Поранешниот руски селектор, Евгениј Трефилов е хоспитализиран во МоскваЛегендарниот руски тренер, Евгениј Трефилов е Ковид позитивен и веднаш е хоспитализиран и тоа во Москва, за да може да добие подобар третман. 
Трефилов е многу ризична група со оглед на тоа дека минатата година имаше операција на срцето. Руските медиуми велат дека состојбата му е добра и дека во моментов нема потреба од загриженост. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk