Женскиот европски шампион заврши во карантин

Екипата на Ѓер е последната жртва на Ковид 19. Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Будуќност и Ѓер нема да се одигра, пишуваат унгарските медиуми. Еден позитивен член на делегацијата на Ѓер ја испрати целата екипа во десетдневен карантин според протоколот. 

Унгарскиот клуб не го објави името на позитивниот играч, туку само подвлече дека случајот е асимптоматски.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk