(ВИДЕО) ТОП ОДБРАНИ: Митревски царува во ЛШ

Никола Митревски одново е во ТОП 5 одбраните на колото во Лигата на шампиони и одново како и минатата недела неговата интервенција е на првото место.Никола Митревски има одлична сезона во својот нов клуб Порто. За неполни два месеца успеа да се наметне како прв чувар на мрежата во клубот каде што доминираше Кубанецот Квинтана. Но, бројките и интервенциите зад македонскиот голман се импресивни, па Митревски е чуварот на мрежата кој во овој момент доминира и во Лигата на шампионите. Минатото коло неговата интервенција беше број еден, истото е и по ова коло. Овој пат над вардаровиот бек и лански соиграч Ловро ЈотиќПоврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk