Червар се врати во ППД Загреб

Беше најавени при смената на Игор Вори, реализирано по натпреварот со Барса. Лино Червар се врати во ППД Загреб, со специјална функцијаЛино Червар се врати во клубот ППД Загреб на специјална функција. Тој е советник за спортски прашања во клубот, а денеска премиерно беше и пред камерите, на прес конференцијата на која беше промовиран натпреварот со Целје Пивоварна Лашко од Лигата на шампионите. 


Потешко оди со маската отколку на клупата


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk