Цел тим на Барса е во карантин!

Ковид 19 ја покоси и Барса. По Каспер Мортенсен, уште тројца ракометари се позитивни и клубот е во 10 дневен карантин.Барса заврши во 10 дневен карантин откако уште тројца ракометари се позитивни на Ковид 19, покрај Каспер Мортенсен кој од порано е познато дека е позитивен.

Дуелот од Лигата на шампионите со Веспрем, ќе мора да биде одложен со оглед на тоа дека во среда е невозможно екипата на Барса да биде на терен. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk