Лазаров остана без уште еден соиграч

Уште една обесхрабрувачка вест пристигна во таборот на францускиот НантОд почетокот на сезоната, на список на повредени играч во Нант се наоѓаат Овничек, Кавалканти, Гурбиндо, Мине и Њокас.
На овој список има и плу двајца позитивни на Ковид 19. 

Денеска во Нант стигна нова обезсхрабрувачка вест. Валеро Ривера, крилниот играч е повреден. Има проблем со менускусот и ќе мора на операција. 

Паузата по операција на менискус трае од 4-8 недели, во зависност од типот на повредата, интервенцијата... 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk