ВИДЕО: Кога не оди, бадијала и на глава паѓање

Некогаш, кога не оди - навистина не одиЛајпциг и Берлин ги вкрстија копјата во Бундес лига, а Расмус Бојсен, колегата новинар-ракометар од Данската Фредериција, го улови моментот на мечот. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk