Повеќе од очекувано: Петковиќ тренер на ЦСКА

Само неколку часа откако Олег Кулешов доби отказ, ЦСКА ангажираше друг тренерПоранешниот руски селектор Олег Кулешов, веќе не е тренер на ЦСКА Москва. Неговите играчи многу му помогнаа во процесот, откако загубија на дуелите со Ч.Медведи, Нева и ремизираа со Ставропол. 

Можеби некој ќе најде и концекција меѓу нивните слаби игри во домашниот шампионат и тренерската смена, која само неколку часа по објавувањето на одлуката дека Кулешов заминува, на кормилото го донесе Велимир Петковиќ. 

Повеќе од очекуван е ваквиот расплет. Велимир Петковиќ е новиот селектор на Русија и тој мораше да биде инвилвиран во клупскиот ракомет во Русија. 
Олег Кулешов е дел од стариот проект, поранешен селектор што не успеа и тој едноставно мораше да си замине. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk