Кога ќе се налути Веспрем

Балатонфуред направи огромно изненадување во предсезоната, кога огра нерешено со Веспрем. Сега, дојде ред да се плати сметкатаБалатонфуред одигра 26-26 во предсезоната против Веспрем и се крена многу прав околу тој меч, во тоа време. 
Сега дојде ред да се плати сметката. 

Веспрем и Балатон одново се сретнаа, а епилогот е 38-11 (17-4). Не запре Веспрем цел натпревар, им дозволи само четири гола во првиот дел и конечно со 27 гола разлика го доби натпреварот. 

Дејан Манасков со седум гола беше најефикасниот играч на натпреварот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk