Монпеље лови во Брест

Францускиот медиум Midilibre ја анализираше можноста Мелвин Ричардсон да замине од Монпеље, што е најавено и шпекулацијата која би го заменил.
Мелвин Ричардсон сосема извесно заминува од Монпеље на крајот на сезоната. Тоа го најави претседателот на клубот, а неговата следна дестинација би требало да биде Барселона. Во екипата на Барса тој би го заменил Јуре Доленец кој, пак, би може во спротивен правец - во Монпеље. 
Оваа можност ја анализираше Мидилибре, а стигна и до рускиот портал Брз Центар. 

Но, Французите не се сигурни дека Доленец ќе биде целта на Монпеље. Повеќе шанси даваат на Марко Паниќ, десниот бек на Мешков Брест. 
Паниќ е еден од ретките, да не кажеме единствен што шутира на секој меч и со лева и со десна рака и тоа го прави исклучително незгоден. 

Сезонава игра одлично во Белорусија, па мошне сериозно гледаме на можноста на лето да оди во Франција. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk