ЛШ меч за Карбеска и Илиева

Македонска судиска двојка ќе дели правда на меч од ЛШЕдинствената женска судиска двојка со ЕХФ знак од Македонија, Силвана Карбеска и Марија Илиева, е делегирана за претстојното коло од Лигата на шампионите во женска конкуренција. 

Карбеска и Илиева ќа ја делат правдата на натпреварот во Романија, меѓу екипите на Влчеа и Подравка од Хрватска. 

 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk