Полесно за Металург: Џинот си замина од Тулулз

Полесно ќе им биде на ракометарите на Металург во првото коло. Највисокиот играч во ЛЕ си замина од ТулузНајвисокиот играч во Лига Европа, францускиот пивот Жордан Бонилури си замина од Тулуз, потврдија од неговиот довчерашен клуб. 
Бонилури е висок 2013 см и од него повисок во профи ракометот е единствено Даинис Криштопанс. 

Францускиот пивот, Тулуз го менува со Шпанија, со назнака „веднаш“ тој се пресели во екипата на Ла Риоха. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk