Металург отвора во Франција, Е. Пелистер во Битола

Распоред на натпреварите на македонските екипи во групната фаза од Лига ЕвропаМеталург Лига на Европа ја отвора во Тулуз, додека во Македонија, Е. Пелистер ја отвора групата со домашен меч со Татабања од Унгарија. 
Натпреварите на македонските екипи се такви, што секогаш кога Металург игра во Скопје, Е. Пелистер ќе игра на гости и обратно. Кога во Битола ќе се игра Лига Европа, Металург ќе биде на гостување. 

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ

1. КОЛО (20.10): Тулуз – Металург, Еурофарм Пелистер – Татабања
2. КОЛО (27.10): Металург – Висла Плоцк, ГОГ Гудме – Еурофарм Пелистер
3. КОЛО (17.11): Адемар Леон – Металург, Еурофарм Пелистер – Кадетен 
4. КОЛО (24.11): Металург – Фајверс, Рајн Некар – Еурофарм Пелистер
5. КОЛО (01.12): Металург – Чеховски Медведи, Тримо – Еурофарм Пелистер
6. КОЛО (08.12): Чеховски Медведи – Металург, Еурофарм Пелистер – Тримо
7. КОЛО (09.02.2021): Металург – Тулуз, Татабања – Еурофарм Пелистер
8. КОЛО (16.02.2021): Висла Плоцк – Металург, Еурофарм Пелистер – ГОГ Гудме
9. КОЛО (23.02.2021): Фајверс – Металург, Еурофарм Пелистер – Рајн Некар
10. КОЛО (02.03.2021): Металург – Адемар Леон, Кадетен – Еурофарм Пелистер
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk