Нема шега со Лукашенко: Витез исфрлен од лига

Белорускиот клуб Витез е суспендиран од Ракометната федерација на БелорусијаБелоруската ракометна федрација го суспендираше ракометниот клуб Витез. Резултатите му се поништени и е исфрлен од лигата.

Клубот во знак на протест поради аспсењето на познатата белоруска кошаркарка Елена Левченко (уапсена поради учество на забранети протести) ја информираше федерацијата дека нема да истрча на терен на дуелот со Машека.

Се чини дека Витез, веќе нема да истрча терен ни против другите екипи. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk