ФОТО: Металург слави со Македонците во Цирих

Металург ги живее своите моменти на слава. Долго чекаше клубот од „Автокоманда“ на ваква радост. Особено што е извојувана во меч со драматичен финиш каков што одамна не одиграл. 

На трибинте на кои имаше редуциран број на гледачи, добар дел беа Македонци. По мечот славеа заедно со клубот и овековечија неколку моменти...


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk