Шпанците ќе толерираат до пет позитивни

Шпанските клубови, тие што ќе се судрат со Ковид 19 ќе бидат во проблеми. Од сите страни во проблемиШпанските клубови ќе бидат во проблем. Тие што ќе имаат Ковид позитивни че моѓат да одложат меч само ако имаат најмалку шест позитивни. 
До пет позитивни играчи ќе се сметаат како повреда и средбите нема да можат да бидат одложени. 

Бенидорм се спаси од Асобал пораз, затоа што има шест позитивни играчи и успеа да одложи, но во Лига Европа тоа нема да му пројде, па во вторник против Фајверс од Австрија ќе брани три гола на гости без шестмината позитивни. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk