СУПЕР ЛИГА: Група Б денеска е на сцената

Машката Супер лига денеска ќе се игра само во групата „Б“. Поради бројни Ковид случаи, групата „А“ е во мирнување следните 15-тина дена.
Денеска стартува и шампионатот во женска конкуренција.

Само три натпревари од машкиот шампионат денеска се на програмата. Прилеп ќе го предизвика Работнички за први бодови, а Тиквеш по двата пораза, ќе треба да се вади дома и тоа со незгодниот Бутел Скопје. 
Интересно ќе биде и во Богданци каде Младост по втора победа ќе оди против силен противник. Е. Пелистер 2
 

Супер Лига Мажи
18.09.2020 Група Б – коло 3
(18:30 часот) РК РАБОТНИЧКИ – РК ПРИЛЕП - пренос на МТВ 3

(19:00 часот) ГРК ТИКВЕШ 2014 – РК БУТЕЛ СКОПЈЕ

(20:30 часот) РК МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk