СУПЕР ЛИГА: Металург вечерва против Тиквеш

Металург дополнително ги забрза настапите во првенството. Вчера гостуваше во Прилеп, вечерва во Автокоманда го пречекува тимот на ТиквешПоради настапот во квалификациите за Лига Европа викендов, Металург вечерва ќе одигра нов натпревар од Супер лигата. 
Во скопје доаѓа ранетиот ГРК Тиквеш на меч со кој ќе биде отворено третото коло во првенството. 

Металург на 22 септември го пречекува тимот на Кринс Луцерн и му е потребно време да се фокусира и да подготви акции специјално за овој противник. 

Второто коло беше комплетирано вчера, резултатите беа во рамките на очекуваното, а по две одиграни кола табелите изгледаат вака: 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk