ВИДЕО: Се заборави со маската

Ракометарката на Мец влезе на терен со заштитна маска, а камерите ја овековечија реакцијата на тренерот на Мец. Во премиерното коло од ЛШ бевме сведоци на неочекувано лесна победа на ЧСМ Букурешт над францускиот Мец (31-26).
На тој натпревар бевме сведок и на уште еден момент, кога Мелине Ноканду од Мец истрча на терен со маска на лицето. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk