(ЛИНК) Каде да гледате второ коло од Супер лига

По неочекувано интересното прво коло, денеска следи продолжение. Второ коло од Супер лига е на програмата, на ТВ ќе може да се следи мечот од Скопје, Бутел - Младост 1977Бутел Скопје неочекувано имаше проблеми во првиот дел со Работнички што заврши 15-15. Во вториот дел, разликата се искачи на плус десет. На својот прв меч на домашен терне им доаѓа Младост 1977 предводена од квартетот Паунков - Стоилов - Роглев - Лупашко. Ќе имаат ли сили за 60 минути против претставникот во ЛЕ? Средбата ќе биде пренесувана на МТВ3.
 

Супер Лига Мажи

14.09.2020 Група А - коло 2

(18:30 часот) - РК Струга - РК Јуниор К.В.
https://www.youtube.com/watch?v=Sjx6PSWBFgA&feature=youtu.be
(19:00 часот) - РК Радовиш - Голден Арт КЛ - 7
https://www.youtube.com/watch?v=01pvNt5xplo&feature=youtu.be
(19:30 часот) - РК Пролет 62 - РК Астраион
https://www.youtube.com/watch?v=4Jf3CIBEC8g&feature=youtu.be

14.09.2020 Група Б - коло 2

(18:00 часот) - РК Еурофарм Пелистер 2 - РК Работнички
https://www.youtube.com/watch?v=sLh3oT8Rq_M&feature=youtu.be
(18:30 часот) - РК Прилеп - РК Металург
https://www.youtube.com/watch?v=nfNegn5J_Lw&feature=youtu.be
(20:00 часот) - РК Бутел Скопје - РК Младост Богданци - (пренос во живо на МРТ 3)
https://www.youtube.com/watch?v=xdxAxkDTBFw&feature=youtu.be


РЕЗУЛТАТИ 
Супер Лига Мажи
Група А - коло 1
Јуниор К.В. - РК Пролет   20-26  
Голден Арт Кл-7 - Охрид  23-29
Астраион - РК Радовиш  34-33
Слободна беше Струга

Група Б - коло 1
Металург - РК Еурофарм Пелистер 2       25-21
Работнички - РК Бутел Скопје                   23-33
Младост Богданци - ГРК Тиквеш 2014     27-25
Слободен беше Прилеп
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk