Металург е во прв шешир! Нема Ковид зони

ЕХФ ги објави двата шешира за утрешната ждрепка од второто коло од квалификациите за Лига Европа. 
Металург е во првиот шешир заедно со големите ѕверки од типот на РНЛ, Монпеље, Берлин...Во ова коло нема да има заштита, две екипи од иста земја да не можат да играат, нема поделеност на Ковид зони. 

12 -те екипи од вториот шешир се можни противници на Металург
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk