Полјаците тргнаа со сензација во прво коло

Пукна сензација во Полска уште во првото колоЌе има многу сензации сезонава, ако по утрото денот се познава. Шампионатот во Полска уште непочнат ја сервираше првата.
Екипата на Погон Шчечин ја тушираше фаворизираната Висла Плоцк и ја совлада со 26-24 во премиерното коло. 

Шесте месеци пауза, оставиле голем траг во играта на полскиот вице-првак и учесник во Лига Европа, а тренерот Хавиер Сабате си ја потсече гранката на која мирно седеше во Плоцк минативе сезони. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk