Ласло Наѓ позитивен на корона

Веспрем откри зошто не се одиграл пријателскиот меч со Кил на кој требаше со ракомет да се простат Ласло Наѓ, Момир Илиќ, Арпад Штербик и Нандор ФазекашВеспрем откри зошто не се одигра прошталниот меч на четирите големи ѕвезди што во дресот на Веспрем , на меч со Кил, требаше да се простат од ракометот. 

Една од четирите ѕвезди, Ласло Наѓ е позитивен на Ковид 19 и логично немаше многу смисол да се игра оваа средба кога еден од славениците не може да присуствува на сопствената проштална средба.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk