(ВИДЕО) Екс претседател на РФМ сними спот

Поранешниот претседател на РФМ и на Кометал Ѓорче Петров, Иван Вања Бојков, ја промовираше својата прва кантавторска песна со име „Љубовта е лек“ 

 

Иван Бојков е една од најзаслужните личности за подемот на ракометот во Македонија. Во улога на претседател на Ѓорче Петров, своевремено успеа да го убеди бизнисменот Трифун Костовски за инвестира во женскиот ракомет. Натаму се е историја. 

Иван Бојков веќе долго не е во ракометот, иако одвреме навреме можеме да го сретнеме на некој од натпреварите. Старо-нова љубов му стана музиката и има издадено албум, но со препеани песни. 

Во време на корона како што самиот објави, ја сними и првата кантавторска песна. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk